Kommenteeri

Kaja Kallas võib täna arvestada minu poolthäälega

Riigikogus toimub täna Kaja Kallasele valitsuse moodustamiseks volituste andmise küsimuses hääletus. Siit saate lugeda, kuidas ja miks mina selles küsimuses kavatsen hääletada. 
Mulle on antud nõu jääda erapooletuks, et mitte pahandada Euroopa Parlamendi valimiste eel neid valijaid, kellele Reformierakond ei meeldi. Mis poliitik see selline on, kes ei julge võtta seisukohta ja poeb põrandaprakku peitu!

Ma olen kindel, et minu valijad on väga targad inimesed ja mõistavad suurepäraselt, miks ma antud juhul hääletan Kaja Kallase poolt.

Asi ei ole selles, et mulle on ühtäkki ja üleöö armsaks muutunud Jürgen Ligi, Kristen Michal, Andrus Ansip ja paljud teised Reformierakonna suurkujud.

Küsimus on toetusavalduses Kaja Kallasele, kes on jäänud oma põhimõtetele kindlaks ja ausaks. 

Kaja Kallas välistas enne valimisi EKRE-ga koostöö ning jäi sellele seisukohale peale valimisi kindlaks. Keskerakonna esimees Jüri Ratas välistas samuti enne valimisi EKRE-ga koostöö. Kuid me teame nüüdseks, et EKRE-ga liidritega võeti Keskerakonna poolt ühendust juba esimestel tundidel peale valimistulemuste selgumist. Meest sõnast, härga sarvest – ütleb vanasõna.

Jüri Ratase juhitud Keskerakonna otsus kaasata valitsusse paremäärmuslik ja populistlik Eestimaa Konservatiivne Rahvaerakond on erakordselt suur viga. See kahjustab Eesti majandust ja vähendab meie inimeste sissetulekuid. See vähendab meie liitlaste usaldust Eesti vastu ning lõhestab Eesti ühiskonda.

Mul on kahju, et Toom, Kõlvart ja teised ei teinud midagi, et seda sobingut peatada. Kuigi mõistan ka põhjuseid. Euroopa Parlamendi valimiste esinumbri ja linnapea positsioonid on kaalukaks argumendiks.

Loomulikult soovin ma igal juhul Jüri Ratasele isiklikult jõudu ja positiivset meelt, kuid ka tema peab leppima, et valimised ei õnnestunud. Keskerakond jäi teiseks, kaotas võrreldes eelmise korraga kohti Riigikogus. Kaja Kallas sai isiklikult Jüri Ratasest üle kahe korra enam hääli. Reeglina on Keskerakonna esimees saanud valimistel rohkem hääli kui seekord.

Ma mõistan, et kaotus on mõru pill, kuid demokraatlikus riigis tuleb lähtuda valimistulemustest.

2019. aasta Riigikogu valimised toimusid veel demokraatlikus ja vabas Eestis. Peame tegema kõik, et ka kõik järgnevad Eesti valimised toimuvad demokraatlikus ja vabas riigis. Võimu haaramine paremäärmuslaste kaasabil lõhub inimeste usku demokraatia ja põhiseaduse toimimisse. Keskerakond peab seda mõistma.

PS Kindlasti mõni Keskerakonna aseesimees kiirustab nüüd ütlema, et hääletus tõestab, et minu ja Reformierakonna vahel on mingi kokkulepe. Ei tõesta ja ei ole mingeid kokkuleppeid. Riigikogu liikmena lähtun hääletusel sellest, millised on minu põhimõtted ja kuidas ma näen käesoleva aja poliitilisi väljakutseid Eesti ja Euroopa jaoks.

Lisa kommentaar

Email again: