Kommenteeri

Kas Tallinna transpordiamet kavandab salaja magistraali läbi Merimetsa?

Mõned nädalad tagasi sattusin sotsiaalmeedias postitusele, kus väideti, et Tallinna Transpordiamet on tellinud uuringu pealkirjaga: "Merimetsa läbiva põhimagistraali vajaduse uuring". Minu esimene reaktsioon oli muidugi: see ei saa olla võimalik! Kuid tuleb välja, et on võimalik.

Üldplaneering näeb endiselt ette teed läbi Merimetsa

Kõigepealt tuletan meelde, et Tallinna kehtivas üldplaneeringus on jätkuvalt ette nähtud nn „Pelgulinna möödasõidutee“ loomine “likvideeritud raudtee trassil läbi Merimetsa“.

Kuid üldplaneering on vana ning Merimetsa on võetud kaitse alla ja linnavalitsuse ja Põhja-Tallinna valitsuse seisukoht vähemalt minu ajal oli absoluutselt ühemõtteliselt Merimetsa autotee rajamise idee suhtes eitav.

Elanikud on vastu

Keegi ei ole Põhja-Tallinna kogukonnaga arutanud selle seisukoha muutmist. Olen kindel, et valdav enamus linnaosa elanikke ei soovi, et läbi Merimetsa rajataks läbimurre raskeveokitele.  

Et asjasse selgust tuua, pöördusin 14.04 kirjalikult planeerimise ja transpordi eest vastutava abilinnapea poole ja küsisin: „Kas vastab tõele, et Tallinna Transpordiamet on tellinud uuringu, mis puudutab Merimetsa läbiva magistraali vajalikkust?“

"Hetkeseisuga" pole tellitud

16.04 sain vastuse: „Hetkeseisuga pole Transpordiameti poolt Merimetsa magistraali liiklusuuringut tellitud.“

Hetkeseisuga?

Mõnda aega hiljem sain aga linnas arutelu all olnud uuringu kohta lisainfot. Sellest selgus, et transpordiametis on sellise uuringu tellimist siiski ühel hetkel ette valmistatud ning vastavas dokumnentatsioonis on mustvalgel lause:

„Uuring peab andma selge vastuse, kas Põhja-Tallinna linnaosa üldplaneeringus Merimetsa läbiva põhimagistraali koridori tee ehitamine on vajalik või mitte Põhja-Tallinnas liikuvuse tagamiseks?“ 

Uuring pidi valmima mai lõpuks.

Talvo Rüütelmaa vastutab 

Ostumenetluse eest vastutavaks isikuks on linna töödokumendis märgitud avalikkusele värvikate avalduste poolest tuttav Talvo Rüütelmaa.

Mina tõlgendan seda nii, et transpordiameti ametnikud soovisid tellida uuringut, mis tõestaks, et magistraali läbi Merimetsa on siiski väga vaja ning selle rajamata jätmine on viga.

Saatsin selle töödokumendi abilinnapeale, kes oli mulle varem kinnitanud, et „hetkeseisuga sellist uuringut kavas ei ole“:

Ametnike isetegevus?

Ja sain vastuse: „See, mis Sa saatsid töösse ei läinud, ega ole ka sellisel kujul töösse minemas. Tegu oli nähtavasti ametite vahepealse möödarääkivusega või ühe osana suurest tervikust.“

Abilinnapea lisas veel järgmise kommentaari:

„Täna on ametid koostamas lähteülesannet kogu Põhja-Tallinna peale seonduvalt linnaosa üldplaneeringu ettevalmistamisega. Eesmärk on saada analüüs Põhja-Tallinna liikluspildist tervikuna. Kindlasti saab see sisaldama ka nimetatud koridori, kuna hetkel see kehtivas üldplaneeringus sees.

Väga segane lugu

Seda lugedes palusin abilinnapeal 21.04 täpsustada, miks uuritakse teed, mida pole kavas rajada ning sain samal päeval vastuse: „Spetsialist valmistas ette sellise lähteülesande, mis ei olnud päris see, mida oli mõeldud ja seepärast ongi tegu töömaterjaliga, mis ei läinud käiku."

Tuleb nii välja, et vaatamata sellele, et linnas justkui on ammu konsensus, et Merimetsa ei tule teed raskeveokitele ja ohtlikele veostewl elab see vähemalt osa transpordiameti töötajate unistustes edasi.

Lisa kommentaar

Email again: