Kommentaarid (1)

Keskerakonna valitsus EKRE-ga minu toetushäält ei saa

Riigikogus toimub täna Jüri Ratasele valitsuse moodustamiseks volituste andmise küsimuses hääletus. Tegemist on avaliku hääletusega, kus Riigikogu liikmel on kolm võimalust – hääletada poolt, vastu või jääda erapooletuks. Muidugi on võimalik ka hääletusel mitte osaleda. Kuidas ma kavatsen hääletada?

Olen jätkuvalt paremäärmusliku ja populistliku Eestimaa Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) valitsusse kaasamise vastu.

Tuletan meelde, et EKRE poliitikud on korduvalt pisendanud Hitleri kuritegusid, nimetanud lastetuid naisi “ühiskondlikult kahjulikuks elemendiks” ja teatanud meie liitlasvägede sõduritele – kandke vormi, kui peksa ei taha saada.

EKRE retoorika ja väärtused ei ole muutunud

Viimastel nädalatel on EKRE liidrid tõmmanud võrdusmärgi Euroopa Liidu ja Nõukogude Liidu vahele, nimetanud naistearste lapsetapjateks ja nõudnud neile ebameeldivate ajakirjanike eemaldamist ERR-i eetrist.

EKRE tulevased ministrid ja poliitikud on teinud ridamisi arusaamatuid avaldusi oma kavatsuste kohta valitsuses.

Mart ja Martin Helme jätkavad vandenõuteooriate levitamist. Näiteks väidavad nad, et Euroopa Komisjon ja Eesti eriteenistused tegelevad koordineeritult EKRE-vastase õõnestustööga.

Alles eile olin saates, kus Mart Helme kostitas briti peaministrit Theresa Mayd väga ränkade süüdistustega briti rahva huvide reetmise kohta.

Kas tulevane siseminister ikka teab, et tegemist on meile ülimalt olulise liitlasega? Kas ta teab, et briti sõdurid on tänagi Eesti pinnal ja valmis oma elu hinnaga kaitsma Eesti vabadust. Kas see on kohane, et Eesti valitsuse minister mõnitab televisioonis liitlasriigi valitsusjuhti?

Loomulikult kahjustab EKRE valitsusse toomine meie liitlassuhteid ja väga tugevalt. See on täiesti selge.

Leian, et EKRE valitsusse kaasamine rikub tugevalt ka eestlaste ja Eestis elava vene kogukonna ning teiste rahvusvähemuste suhteid ning lõhestab Eesti ühiskonda.

Olen endiselt kurb, et paljud Keskerakonna vene kogukonda esindavad poliitikud, nagu Yana Toom ja Mihhail Kõlvart, ei astunud selle loodava koalitsiooni vastu ning pidasid olulisemaks Tallinna linnapea ametit või esinumbri positsiooni Euroopa valimistel.

Kõike seda silmas pidades ma loomulikult ei saa hääletada EKRE-ga valitsuse moodustamiseks volituste andmise poolt. Riigikogu liige peab hääletusel lähtuma oma südametunnistusest ja Eesti huvidest.

Ma ei ole toimuva suhtes ei erapooletu ega ükskõikne - seega ei tule kõne alla ka erapooletukls jäämine või hääletusel mitte osalemine.

Olen selgelt vastu ja seega ka hääletan vastu.

Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (1)
Kui sa olid nii püha ja puhas siis olenemata sellest olid sa selle röövlibande liige ja aitasid igati kaasa korruptsioonile meie riigis. Pane ennast põlema ja et sa sinna europarlamenti ei pääseks. Breznevil olid ka kõlavad sõnad, sul aga üks puudus- puudub hõbekõri !!! Mimuline · 18. aprill 2019