Kommenteeri

Kogu aur läheb võimul püsimisele? Keskerakond ei täida lubadusi ka Põhja-Tallinnas (lisatud fotod!)

Mul on pikemat aega olnud tunne, et Keskerakonnal kulub praegu kogu energia võimul püsimisele. Sel nädalavahetusel veendusin selles täielikult. Tegin ringkäigu Põhja-Tallinnas ja ei leidnud MITTE ÜHTEGI märki sellest, nagu kavatseks Keskerakond möödunud valimistel antud lubadustest kinni pidada. 

Olen juba kirjutanud, kuidas uue Tallinna eelarvestrateegiaga lükati edasi mitmeid Põhja-Tallinnale olulisi investeeringuid (eesti keeles siin, vene keeles siin). 

Kui küsisin selle kohta linnavolikogus linnapea Mihhail Kõlvartilt, siis ta ütles mulle, et ma ei peaks muretsema - kõik, mida lubati, saab kindlasti tehtud - lihtsalt pisut hiljem. 

Kas see on ikka nii?

Tegin möödunud nädalavahetusel ringkäigu Põhja-Tallinnas ja ma ei leidnud MITTE ÜHTEGI märki sellest, et kõik, mida lubati, on töös ja saab kohe-kohe valmis. 
 

Täitmata lubadus nr 1: "Ehitame Stroomi randa uue rannahoone"

Enne valimisi lubati ehitada Stroomi randa uus rannahoone. Pole ühtegi märki, et peagi algab vana maja lammutamine ja uue ehitus. Tegemist ei ole mingi suure või kalli projektiga. Tegemist on kahekorruselise majaga! See võiks vabalt olla järgmiseks suveks valmis!


Täitmata lubadus nr 2: "Uued kaasaegsed ruumid Kopli Noortemajale"

Hetkel ei ole Stroomi keskuse vastas oleval kinnistul mitte ühtegi märki sellest, nagu hakataks siia midagi lähimal ajal ehitama. Tõsi, linnaeelarve strateegias on vahendid olemas ja kui midagi enam edasi ei lükata, siis algab ehitus järgmisel aastal, kuid ma näen kahte probleemi. 

Esiteks, ei ole ratsionaalne, et kõigepealt lammutati vana koolimaja ja alles siis hakati midagi selle asemele kavandama. 
Suurepärase asukohaga kinnistu seisab pikki aastaid tühjalt, linnaosa lapsed ja noored ei saa seda kasutada ning Kopli noortemaja huviringid peavad aastaid ootama, kuni uus maja valmis saab. 

Teiseks, ma olen tõsiselt mures, et uut hoonet tahetakse kindlasti valimisteks avada ning seda tehakse külastajate ohutuse ja mugavuse arvelt. Eelmiste valimiste eel pidulikult avatud uues Sõle spordikeskuses ja ujulas ilmnesid külastajatele ohtlikud probleemid - käsi vigastavad käsipuud ning libedad trepid, kus kukkusid emad lastega.  

Täitmata lubadus nr 3: "Põhja-Tallinn saab uue kaasaegse polikliiniku"

Uue polikliiniku ehitamine vana Kopli polikliiniku asemele on linnaosale väga vajalik ja oluline projekt, aga kus see on?

Amortiseerunud vana polikliinikuhoone seisab oma koha peal ning mingist ehitustegevusest pole märkigi. Ometi peaksid siin juba õige pea olema nii uus hoone, uued ruumid arstidele ja patsientidele kui ka rohkem perearste ja eriarste. Mida täpsemini oodatakse? Täitmata lubadused nr 4 ja nr 5: "Muudame ohutuks [..] Tööstuse-Sitsi-Kopli, Sõle-Kopli ristmikud"

Mainitud ristmikud on sellised nagu on, kahe aastaga ei ole mitte midagi tehtud. Ometi on tegemist väga ohtlike ristmikega. 


Miks see on tähtis?

Ma ei räägi seda ainult sellepärast, et olen Põhja-Tallinnast valitud saadik ja mind häirib selline inimestele valetamine. 

Midagi on Keskerakonnaga väga valesti. 

100-eurose pensionitõusu asemel tehakse 7-eurone erakorraline pensionitõus. Infotehnoloogia ja väliskaubanduse valdkonda ei suudeta valitsuse tasemel kuude kaupa leida pädevat liidrit. Tallinna kõige kiiremini arenenud piirkonna Põhja-Tallinna investeeringuid lükatakse edasi, oluliste projektide elluviimisega viivitatakse.

Me ei tohi sellise suhtumisega leppida. 

Lisa kommentaar

Email again: