Kommenteeri

Kommentaar seoses endise kino Rahu hoone lammutamisega

Keegi saatis Delfile foto minu valimisreklaamist, millele on suurte tähtedega kirjutatud "Rahu kino?"

Paljud Põhja-Tallinna elanikud on õnnetud, et endine Kino Rahu hoone Kopli tänava ääres lammutatakse. Ka minule see ei meeldi. Hoone on huvitav ja kindlasti oleks olnud tore kui seda oleks saanud säilitada.

Kuid otsused, mille alusel see lammutatakse, tehti juba 2007. aastal detailplaneeringu menetlemise ajal. Tegemist on eraomanikule kuuluva kinnistuga. 

Raimond Kaljulaid valimisreklaam
 
Linnavolikogu kehtestas 2007. aasta mais Kopli tn 69b kinnistu ja lähiala detailplaneeringu, milles on kirjas: “Kopli tn 69b kinnistul asub käesoleval ajal 2-korruseline kivist ärihoone, kus tegutses kasiino ja mis on kavas käesoleva detailplaneeringu elluviimiseks lammutada.”

Detailplaneeringu menetluse ajal juhtis Põhja-Tallinna linnaosa Vilja Toomast (toona Vilja Savisaar), kes täna kuulub Reformierakonda ja kandideerib Reformierakonna nimekirjas Riigikokku.

Miks ta linnaosa vanemana sellele küsimusele tähelepanu ei pööranud, ei oska ma öelda. Seda tuleb küsida Vilja Toomasti käest.

Nagu ma ka avalikult ütlesin - endise Kino Rahu ümbruses on aastaid kogunenud asotsiaalid, kes käituvad ebameeldivalt ja häirivad inimesi. Kaks aastat tagasi tegime korda lähedal asuva Kopli kalmistupargi ning palkasime sinna pargivahid. Sellega saime pargi territooriumi märksa turvalisemaks. Kino Rahu ümbrus ja seal ees tegutsev kiosk aga oli jätkuvalt probleem, millega seoses on linnaosa ja minu poole pöördunud väga paljud inimesed.

Ma loodan, et kui sellesse kohta ehitatakse uus maja ja sinna tuleb Maxima, siis parandab see ka avalikku korda selles piirkonnas.

Kino oleks muidugi sinna piirkonda vaja. Kui leiduks ettevõte, kes oleks selle rajamisest huvitatud, aitaks linnaosa omalt poolt sellele kõigiti kaasa. Seda enam, et linnaosa poolt 2017. aastal käivitatud filmiklubi projekt eakatele on väga populaarne.  
 

Lisa kommentaar

Email again: