Kommenteeri

Maris Sild ja Joosep Vimm: kas sooja koolitoitu võiks abivajavatele lastele viia ajutiselt suletud Tallinna huvikoolide töötajad?

Soe koolitoit on paljude laste jaoks ainuke korralik toidukord päevas. Teame mitmeid juhtumeid, kus lapsed on pere majandusliku olukorra tõttu sunnitud õhtul tühja kõhuga magama minema. Kui koolid ei tööta, pole nendel lastel võimalik ka süüa sooja koolilõunat. Maris Sild ja Joosep Vimm analüüsivad külalispostituses seda, kas Tallinna abivajavatele lastele võiks sooja koolitoidu koju viia ajutiselt suletud Tallinna huvikoolide töötajad. Koolitoitu on võimalik lasteni toimetada täiesti kontaktivabalt, et tagada nii töötajate kui ka laste ohutus.
Praeguses eriolukorras peaks Tallinna linnavalitsus kindlasti mõtlema selle peale, kuidas lapsed ka koduõppel olles kõhu täis saaksid. Mitte kõigile lastele ei ole see täna tagatud.

Aastal 2018 elas Tallinnas alla 18-aastastest lastest suhtelises vaesuses 11,8%. Toimetulekutoetust saavaid peresid oli 2018. aastal Kristiine linnaosas 155 ja Põhja-Tallinnas 644.

Kristiine linnaosas õpib kolmes koolis kokku 2017 õpilast, Põhja-Tallinnas 4323. Arvestades suhtelises vaesuses elavate laste osakaalu keskmiselt Tallinnas, on nendes kahes linnaosas kokku üle 700 lapse, kellele tuleks praegusel hetkel koolitoit ka kodus olles tagada.

Narva linn hakkas lahendusi otsima juba reedel, Rakvere on oma süsteemi juba paika saamas. Sama peab koheselt tegema ka Tallinn.

Seoses eriolukorraga on suletud huviringid ja -koolid, millest mitmed on Tallinna linna haldusalas.

Kristiines on õppetöö lõppenud Kullo Huvikeskuses ja suletud Kristiine Spordihall, Põhja-Tallinnas on suletud Sõle Spordikeskus, õppetöö on lõppenud Kopli Noortemajas. Nendes ja paljudes teistes hetkel suletud asutustes, nagu päevakeskused, on kokku üle arvestuslikult üle saja töötaja, kellest paljudel ei ole võimalik oma tööd jätkata kaugtööna.

Miks ei võiks linn neid põhitööst hetkel vabanenud töötajaid, kes riskirühma ei kuulu, vähemalt osaliselt kasutada selleks, et soe koolitoit jõuaks ka koduõppel olles nende lasteni, kellel seda tõeliselt vaja on?

Koolitoitu on võimalik lasteni toimetada täiesti kontaktivabalt, et tagada nii töötajate kui ka laste ohutus.

Lisa kommentaar

Email again: