Kommenteeri

Öelge Teie, mis saab edasi?

Ma pean lähimal ajal jõudma selgusele selles, mil viisil ma saan kõige paremini esindada neid inimesi, kes toetasid mind Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimistel. Olen avatud kõigi Teie soovitustele ja nõuannetele selles küsimuses.

Head sõbrad ja toetajad!

Ma olen sel suvel teadlikult vältinud avalikkuse tähelepanu ning sotsiaalmeediat, et anda kõigile minu toetajatele, aga ka avalikkusele võimaluse minust pisut puhata ning samuti endale aega mõtteid koguda.

Ma pean lähimal ajal jõudma selgusele selles, mil viisil ma saan kõige paremini esindada neid inimesi, kes toetasid mind Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimistel. Riigikogu valimistel oli teid üle seitsme tuhande, Euroopa valimistel üle kahekümne tuhande. Tänan Teid kõiki südamest.

On arusaadav, et praegune olukord ei ole pikas perspektiivis jätkusuutlik. Üksinda ei ole võimalik ära teha ei suuri ega väikeseid asju. Vaja on organisatsiooni ja vaja on meeskonda. 

Olen suve jooksul kohtunud väga paljude enda toetajatega ning mind seni aidanud inimestega, et võtta kuulda nende seisukohti, kellega ning kuidas peaksin tegema tulevikus koostööd.

Olen avatud kõigi teie soovitustele ja nõuannetele selles küsimuses. Palun kirjutage mulle mistahes viisil – kas sotsiaalmeedia vahendusel või kasutades minu Riigikogu e-postiaadressi, mis on raimond.kaljulaid@riigikogu.ee

Olen Teile väga tänulik, kui ütlete mulle oma arvamuse.

Mõne sõnaga sellest, millised väärtused ja küsimused on minu arvates sealjuures olulised.

Euroopa Parlamendi valimistel oli küsimus põhiliselt selles, millist Eestit ja millist Euroopat me tulevikus tahame näha. 

Kas populistide juhitud tigedat ja üksteisele vastanduvat Euroopat, kus pidevad tülid ja riikidevahelised vastuolud ohustavad meie heaolu ja julgeolekut. Või olulistes majandus-, keskkonna- ja julgeolekupoliitika küsimustes konstruktiivset koostööd tegevat Euroopat, kus Eesti paistab silma tubli ja kaasaegse mõtlemisega väikeriigina. 

Mul on kahju, et kevadel Keskerakonna ja EKRE moodustatud paremäärmuslik valitsuskoalitsioon on kogu suve õõnestanud Eesti inimeste usaldust Eesti riigi vastu ja selle institutsioonide vastu ning julma ükskõiksusega hävitanud Eesti mainet meie liitlaste ja partnerite silmis. 

Taasiseseisvunud Eestil ei ole kunagi olnud sedavõrd küünilist ja riigi tuleviku suhtes ükskõikset valitsust kui praegune.

Riigikogu valimistel pidasin ma erakordselt oluliseks seda, et riik toetaks kõigiti meie majanduse ja ettevõtluse jätkuvat arengut. Samas me ei tohi unustada neid, kes vajavad riigi- või oma kohalike omavalitsuse abi ja toetust. 

Eriti soovin ma viimases punktis rõhutada eakate inimeste heaolu, sest paraku läks ka sel korral nii nagu alati – enne valimisi lubasid kõik tõsta pensione, aga me ei tea siiamaani, mis pensionidest saab. 

Ja mõistagi pean endiselt oluliseks seda, et kõiki Eestis elavaid inimesi koheldaks võrdselt ja neisse suhtutakse võrdselt. Kõik me oleme võrdsed.

Unustada ei saa sedagi, et ma olen Põhja-Tallinnast valitud Tallinna linnavolikogu liikmeks ning mulle on jätkuvalt oluline nii Põhja-Tallinna kui kogu Tallinna areng. Nii palju kui minu Riigikogu töö seda võimaldab, osalen kindlasti linnavolikogu töös – olen nädalas mitmeid kordi Põhja-Tallinnas ja hoian sellel piirkonnal teraselt silma peal.

Soovin kindlasti ka seda, et nii täna kui homme on minu puhul selge, et teen poliitikat väga avatult – nagu ma olen seda alati teinud.

Tänan Teid kõiki, et olete mind sellel teekonnal seni toetanud. Ootan Teie mõtteid ja ettepanekuid väga suure huviga.

Raimond

Lisa kommentaar

Email again: