Kommenteeri

Uuring: Kui Keskerakonna toetajad ei tule valima, on Reformierakond need valimised võitnud

Uuringud ning suur e- ja eelvalimiste aktiivsus näitab, et Reformierakonnal on juba täna võiduks vajalikud hääled koos. Küsimus on selles, kas Keskerakonna valijad tulevad homme välja ja muudavad seda olukorda.

 
Valimised, mille kohta ma paar nädalat tagasi kirjutasin, et need on väga igavad, muutusid just väga huvitavaks. 

Reformierakonnal on hääled koos

Emori viimane valimisteelne uuring näitab, et Reformierakonnal on siiski Keskerakonna ees napp edumaa.

Küllap see nii ongi: e- ja eelvalimiste aktiivsus oli rekordiline, Reformierakonnal on võiduks vajalikud hääled käes.

Küsimus on selles, kas Keskerakonna toetajad tulevad homme valima. Kui Keskerakond kaotab, siis on erakonnal oma toetajate huve järgmise nelja aasta jooksul tõhusalt kaitsta palju raskem.

"Maksukaos" ja vene koolid

Reformierakond on valimiskampaania viimastel nädalatel väga selgelt keskendunud kahele lihtsale sõnumile – “maksukaos” ja “vene koolid”.

Nad lubavad alandada kõige jõukama osa Eesti ühiskonna maksukoormust ning on teinud jälle kõik, et näidata Keskerakonda venemeelse jõuna.

Ultra-parempoolne koalitsioon

Kui Reformierakond võidab, on neil juhatuses laual kaks valikut – koostöö Keskerakonnaga või ultra-parempoolne valitsus Isamaa ja EKRE-ga.

Kindlasti hakkavad Michali ja Ligi moodi mõtlevad poliitikud Reformierakonnas suruma Kaja Kallast ja teisi nn “liberaale” tegema EKRE-ga valitsust. Ainult nii saab jõuliselt ellu viia oma lubaduse kaotada Eestist nelja aastaga vene kool.

Eesti valib Ungari tee

EKRE valitsusse samuti niisama ei tule – neil peab olema oma toetajatele midagi ette näidata. See “midagi” muudab Eesti Ungari sarnaseks riigiks ning Euroopas näeb see kindlasti halb välja, et ka meil tõusid võimule populistid.

Kehv lugu on selles, et väga paljud inimesed, ei tunneta täna ohtu, mida Reformierakonna valimisvõit võiks Eestile tähendada.

Kõik sõltub sellest, mida Keskerakonna valijad järgmise pisut enam kui 24 tunni jooksul teevad.Lisa kommentaar

Email again: