Kommenteeri

Kas 3:3 viik või 4:2 kaotus, selles on küsimus?

Ma tean, et paljud ei süvene mandaatide jaotamise matemaatikasse, aga sel korral on see väga tähtis. Kui mul õnnestub olla edukas, jäävad Jüri Ratase ja EKRE valitsuse erakonnad valimistel vähemusse. Pärast seda ei saa nad enam rääkida, et neid toetab ühiskonna enamus. Palun leia kaks minutit, et mandaatide küsimusse korraks süveneda. See on tõesti väga tähtis. 


Mandaatide teema ei ole nii keeruline kui võib arvata. 

Eestil on kuus kohta Euroopa Parlamendis ja neist kolm võtab kindlasti opositsioon. Andrus Ansip, Urmas Paet ja Marina Kaljurand saavad kindlalt sisse. See on kolm kohta. 

Ülejäänud kolme koha osas on võimalikud kaks stsenaariumi. 

Variant 1 - Ratasel ja EKRE-l siiski veab

Kui Jüri Ratasel ja EKRE-l läheb hästi, siis võtavad ülejäänud kolm kohta valitsusliidu erakonnad – nimeliselt Yana Toom (Kesk), Jaak Madison (EKRE) ja Riho Terras (Isamaa). See oleks viik. Kolm kohta opositsioonile, kolm kohta koalitsioonile.

Jüri Ratas ja Mart Helme saavad seepeale öelda, et näete – Eestis on täiesti normaalne olukord. Valitsusel on toetajaid võrdselt vastastega. 

Variant 2 - meie võit

Ainus, kes suudab nende seisu ära rikkuda, olen mina. Kui mul õnnestub olla nendel valimistel edukas, siis muudab see üldist tulemust ja mitte vähe. Ansip, Paet ja Kaljurand saavad endiselt sisse, mina võtan valitsusvastastele jõududele veel ühe mandaadi juurde. 

Kurjuse teljele tähendab see 4:2 kaotust! See tähendab, et 2/3 ühiskonnast on Ratase ja EKRE valitsuse vastu.

Sellise tulemuse korral ei saa valitsuserakonnad enam väita, et neil on ühiskonna enamuse toetus. Vox populi, vox dei!

Sellepärast ma väga palungi, et sa kindlasti tuleksid eurovalimistel valima ja hääletaksid minu poolt.

Aitäh, et viitsisid süveneda ja kaasa arvutada.

Eelhääletada on võimalik kõigis jaoskondades 20.-22. maini. 16.-22. mai toimub aadressil valimised.ee elektrooniline hääletamine. Pühapäev, 26. mai on valimispäev. Kõik jaoskonnad on siis avatud.

Lisa kommentaar

Email again: