Kommenteeri

Üleskutse: hoiame ja aitame oma eakaid sugulasi

Eriti seoses eriolukorra kehtestamisega on väga palju infot ja väga palju uudiseid. Mis on selles infovoos kõige olulisem? Minu arvates asjaolu, et koroonaviiruse suhtes on kõige enam haavatavad eakad inimesed. Just nende kaitsmisele peame hetkel kõige rohkem mõtlema. #aitavanaema #aitavanaisa

Mõtlesin selle peale, mida me saame igaüks teha, et oma eakaid sugulasi kaitsta. 

Eesmärk on see, et nad ei saaks koroonaviirust. Ega ka grippi või teisi viirushaiguseid, sest suurt vahet hetkel ei ole – arstiabi kättesaadavus paratamatult muutub lähinädalatel raskemaks, seega oluline on vältida kõiki võimalikke haigusi.

Mida igaüks meist saab teha?

1. Kindlustame, et meie eakatel sugulastel oleks olukorra kohta piisavat infot. Eriti puudutab see venekeelset kogukonda, kes on suuremas infosulus.

2. Poes käimist tuleb praegu vältida. Tellime eakatele sugulastele vajalikud toidukaubad e-poest või siis viime ise kohale. Eelistada tuleb toidukaupade edasi andmist kontaktivabalt. 

3. Praegu ei ole hea aeg käia oma eakatel vanematel külas või kutsuda neid endale külla. Tehke nt videokõnesid. Viiruse edasi kandumise ohtu digitaalselt ei ole ;)

4. Kui hetkel on edasilükkamatuid asjatoimetusi (nt kui on tingimata vaja külastada ametiasutusi, apteeki), siis aita oma eakal sugulasel kasutada e-teenuseid. Kui ka see on võimatu, siis tee asjatoimetused võimalusel oma eakate sugulaste eest. 

5. Kui tingimata ja vältumatult on vaja kuhugi minna, tuleks võimalusel ühistransporti vältida. Kui ühistransporti vältida ei saa, siis on ikkagi parem vältida hommikust ja õhtust tipptundi.

6. Väljas värskes õhus jalutamas võib muidugi käia, aga arvestada tuleb kindlasti sellega, et nii suure nakatunute arvu juures on ka oma maja liftinupud, käsipuud jne ohu allikaks. 

7. Kui sinu eakal sugulasel on koroonaviiruse kahtlus, aita tal saada arstiabi, suhelda perearsti või haiglaga.

Nagu ma esmaspäeval Eesti Päevalehes kirjutasin - meist endist sõltub praegu kõige rohkem.

Lisa kommentaar

Email again: