Kommenteeri

Pean koostööd EKREga võimatuks - lahkun Keskerakonnast ja kandideerin üksikkandidaadina Euroopa Parlamenti

Eilsed hääletused Riigikogus näitasid, et äärmusparempoolse Eestimaa Konservatiivse Rahvaerakonna ja Keskerakonna koostöö on de facto alanud.
Pean EKRE valitsusse kaasamist väga suureks veaks. See vähendab ettevõtlike inimeste huvi Eesti edu nimel panustada, kahjustab Eesti mainet ja vähendab meie partnerite usaldust meie vastu. EKRE liidrid lõhestavad Eesti ühiskonda.

EKRE ei ole muutunud. Paari viimase nädala jooksul on nad võrrelnud Euroopa Liitu Nõukogude Liiduga, rünnanud naistearste, levitanud vandenõuteooriaid Eesti eriteenistuste ja Euroopa Komisjoni salajasest EKRE vastasest koostööst ning kutsunud üles piirama ajakirjandusvabadust.

Populistid üle Euroopa töötavad väga aktiivselt Euroopa ühtsuse ja väärtuste vastu. Eesti jaoks on see eksistentsiaalne oht.

Olen alati olnud seisukohal, et poliitik peab olema sõnades ja tegudes konkreetne ja aus. Saadik ei saa korraga kuuluda nii koalitsiooni kui opositsiooni. Mina koalitsiooni EKREga ei ole nõus minema. Ka enamusele minu valijatele ei ole see valitsusliit vastuvõetav.

Lahkun Keskerakonnast ning jätkan fraktsioonitu Riigikogu saadikuna.

Olen Keskerakonna liige 2001. aastast, ligi 18 aasta jooksul olen panustanud lugematul hulgal töötunde Keskerakonna edusse. Tegin erakonnale tugeva tulemuse nii eelmistel kohalikel kui Riigikogu valimistel.

Ma tõesti loodan, et minu samm saadab Keskerakonna juhtidele veel kord sõnumi, et midagi on väga valesti kui ikka erakonnas pikka aega panustanud inimesed loobuvad seni tehtud töö tulemustest ja seavad ohtu ka oma tulevikuväljavaated poliitikas.

Sellest ajast peale kui ma teatasin Keskerakonna juhatusest tagasi astumisest on spekuleeritud selle üle, kas ma teen seda kõike siirast murest Eesti tuleviku pärast või on see osa minu Euroopa valimiste kampaaniast.

Kõik, kes mind teavad, võivad kinnitada, et juhatusest välja astudes ei olnud mul sellist kavatsust. Kuid muutunud olukorras olen otsustanud, et ma pean osalema Euroopa Parlamendi valimistel. See otsus on kujunenud viimastel päevadel. 

Nendel inimestel, kes on selle valitsuse ja Eesti järsu suunamuutuse vastu, peab olema võimalik oma suhtumist valimistel väljendada. Ühena Eesti seitsmest Euroopa Parlamendi saadikust on minu võimalused selle valitsuse poliitikat vastustada suuremad.

Leian, et õige Eesti patrioot ei saa Euroopa valimistest kõrvale jääda olukorras, kus lõhutakse Euroopat – meie heaolu ja julgeoleku nii olulist tugisammast.

Pean mõtlema ka selle peale, et Eesti venekeelne kogukond on mõne lühikese nädala jooksul kaotanud oma liidrid. Kes peitis end põrandaprakku, kes kuhugi mujale – vastu hääletama ei tulnud neist ühtegi. Keegi peab ka eestlaste ja vene kogukonna vahelist silda edasi ehitama.

Viimased nädalad on olnud „torm enne vaikust“. Kui see valitsus on moodustatud, hakkavad EKRE poliitikud oma ilmavaate kohast poliitikat ajama mitmetes ministeeriumites ja teistes kõrgetes riiklikes ametites.

Loodan Euroopa valimiste eel kahekõnes Eesti rahvaga leida uusi toetajaid üle kogu Eestimaa. Soovin Eesti inimestele vastupidavust, sitkust ja tarkust ees olevate raskete ja keeruliste aegade ületamisel.

Lisa kommentaar

Email again: