Filtreeri postitusi

Neljapäevase töönädala plussid ja miinused

Nii palju kui mina tean, ei ole ükski täna Riigikogus esindatud erakond oma ametlikus programmis lubanud kehtestada neljapäevast töönädalat. Seda ideed on samas toetanud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna noorteühendus (näiteks siin). Seega võib üsna suure kindlusega väita, et selle Riigikogu koosseisu ajal ei muudeta Töölepingu seaduse paragrahvis 43 sätestatut, et täistööaeg on nelikümmend tundi nädalas ja kaheksa tundi päevas. See aga ei tähenda, et neljapäevane töönädal ei või jõuda erakondade programmidesse ja seeläbi ka mõne tulevase valitsuskoalitsiooni koalitsioonileppesse. Osadel inimestel on võimalik neli päeva nädalas töötada juba täna.

Loe lisaks

Kas te olete ühed või te olete nullid?

Eilsel riigikogu istungil arutas ja hääletas täiskogu vastuolulise EKRE poliitiku Urmas Reitelmanni nimetamist Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsioon liikmeks. Minu jaoks oli see esimene kord võtta sõna Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni nimel ning ühtlasi esimene kord võtta sõna Riigikogu kõnetoolist.  Siin on minu eilne kõne.

Foto: Erik Peinar, Riigikogu 
Loe lisaks

Kas briti Tööparteile saavad need valimised saatuslikuks?

Suurbritannia suurima opositsioonierakonna Tööpartei olukord ei ole kiita. Uuringud näitavad valitsevate konservatiivide tugevat toetust ning väga ulatuslikku rahulolematust leiboristide liidri Jeremy Corbyniga. Ei peeta võimatuks, et peale valimisi võib Tööpartei lõheneda, mis võib viia väga suurte muutusteni briti poliitikas. 

Loe lisaks

Boris Johnson viimast korda parlamendi ees

Kui Boris Johnsoni viimasest valimisteelsest debatist parlamendis saab mingeid järeldusi teha, siis rääkis saadikute häälestatus sama lugu, mida arvamusküsitlused - Johnsonil on hetkeseisuga opositsiooniparteide ees selge edumaa.


Loe lisaks

Arhiiv